Замовити зворотній дзвінок

Отримати консультацію

Залиште свої контактні дані. Наш фахівець зв'яжеться з Вами найближчим часом

Ваша заявка успешно отправлена

Закрыть

Сучасні методи лікування хронічного простатиту

Багато чоловіків не люблять ходити лікарняними кабінетами лише заради профілактичного огляду, тому керуються правилом: не болить – значить усе в порядку. Саме тому часто таке захворювання, як хронічний простатит виявляють вже на пізніх стадіях. І добре, якщо ще без ускладнень, і не потрібно застосовувати кардинальні методи лікування.

На жаль, заклики ходити до уролога раз на рік для того, щоб попередити розвиток захворювань передміхурової залози і підтримати чоловіче здоров'я, не сприймаються всерйоз. А це призводить до невтішної статистики. Все частіше хронічний простатит зустрічається у чоловіків молодого віку, починаючи з 30 років.

І якщо гострий простатит має яскраво виражену клінічну картину, то хронічний часто протікає безсимптомно. І коли чоловіки виявляють у себе такі симптоми, як часті позиви до сечовипускання, неприємні і болючі відчуття при цьому, проблеми з потенцією, це означає, що вже йдеться про запущену стадію.

Лікування

Лікування обирається якраз залежно від стадії процесу. Терапія хронічного простатиту є складною урологічної проблемою, яка викликає безліч дискусій у медичному співтоваристві. Як і будь-яке хронічне захворювання, лікування хронічного простатиту вимагає послідовності і комплексності. І може включати в себе різноманітні лікувальні заходи. Найчастіше застосовують медикаментозне лікування, у деяких випадках – не медикаментозне й оперативне.

Існує величезний спектр різних препаратів, які використовуються для лікуванні хронічного простатиту. У першу чергу, це антибіотики, які діють безпосередньо на причину запалення в залозі – інфекцію. І знищуючи патогенну мікрофлору, антибіотикотерапія зменшує запальні процеси передміхурової залози.

Препаратами вибору вважаються фторхінолони. Але при їх неефективності можуть бути призначені й інші препарати антибактеріального ряду. Якщо антибіотики не допомагають, то найімовірніше не був правильно підібраний відповідний препарат, або його доза і тривалість прийому.

Також призначають А-адреноблокатори для подолання болю за рахунок зменшення набряку і зниження напруженості передміхурової залози. Призначають ще нестероїдні протизапальні засоби, іноді фітопрепарати. Обов'язково рекомендують додавати імуномодулятори в схему лікування хронічного простатиту.

Серед немедикаментозних методів терапії особливо зарекомендували себе фізіотерапевтичні процедури і трансректальная мікрохвильова гіпертермія. Вони сприяють підтримці оптимальних доз антибіотиків без потреби їх підвищення.

Оперативне втручання часто застосовується у випадках ускладнень хронічного простатиту. І лікарі в таких випадках обирають ендоскопічні операції – трансуретральную хірургію. Якщо під час операції виявляють гострий процес у залозі, операцію завершують видаленням передміхурової залози.

Важливим чинником одужання пацієнта є не тільки грамотно проведена терапія, але й зміна способу життя людини. Прогресування хвороби можна зупинити, виключивши надмірне вживання алкогольних напоїв, паління, переохолодження, малорухливий спосіб життя. Також на користь піде здорове харчування та повноцінне сексуальне життя.

Якщо говорити про прогноз, то слід розуміти, що лікування хронічного простатиту – це досягнення максимально тривалої ремісії. І до цього варто прагнути.