Простатит – запалення передміхурової залози – суто чоловічого органу, тому захворювання зустрічається тільки у чоловіків. За деякими даними поширеність простатиту становить понад 30%. І що не менш важливо, зачіпає найбільш працездатний вік. До простатиту вразливі чоловіки у віці від 20 до 40 років.
Виникненню простатиту завжди передує ряд чинників:
переохолодження;
зловживання алкоголем;
малорухливий спосіб життя;
травми статевих органів;
нерегулярне і нестабільне сексуальне життя;
низький імунітет;
стресові ситуації;
венеричні захворювання;
гормональні порушення.
Запалення простати виникає найчастіше при поєднанні декількох причин. У будь-якому випадку, слід розуміти, що на всі причини можна впливати, а це означає, що існує дієва профілактика простатиту.
Перш ніж описати основні симптоми запалення передміхурової залози, слід виділити дві форми простатиту:
Гостра форма виникає раптово і проявляється підвищеною температурою, гострим болем у ділянці лобка і паху, неприємними відчуттями при сечовипусканні.
Хронічна форма розвивається поступово, усі симптоми виражені не чітко: температура може бути трохи підвищеною, можуть спостерігатися дискомфортні і хворобливі відчуття у промежині і під час сечовипускання.
Якщо не звертати увагу на зазначені симптоми і не лікувати простатит, це призведе до проблем з ерекцією, а потім – до імпотенції.
Щоб точно визначити причини та діагноз, потрібно звернутися до хорошого фахівця – уролога або андролога. І це слід зробити, коли з’явилися найперші прояви симптомів, а не чекати, коли хвороба перейде у важку стадію.
За необхідності лікар призначить діагностичні процедури, серед яких будуть:
Тактика діагностики лікаря буде різною, що залежить від можливого діагнозу: гострого або хронічного простатиту. Якщо діагноз підтвердився, лікар повинен визначити варіанти лікування, обговорити їх з пацієнтом, після чого пацієнт обере той варіант, що найбільш йому підходить.
Від вибору лікування залежить подальший прогноз. Гостра форма і правильно обране лікуванні – найбільш вірогідним результатом буде повне одужання. У рідкісних випадках можливий перехід захворювання у хронічну форму.
У разі хронічного простатиту повне одужання менш ймовірне, але зменшення кількості рецидивів й ускладнень – це той результат, до якого слід прийти.