Однією з найстрашніших невдач для кожного чоловіка є імпотенція. На сьогоднішній день існує безліч методів боротьби з чоловічим статевим безсиллям. Але поява цієї проблеми все ще завдає потужний удар чоловічому самолюбству.
Імпотенцією або порушенням ерекції слід вважати не тільки стан, коли неможливо привести статевий орган у стан ерекції, але і коли неможливо утримати сексуальне збудження до закінчення статевого акту. У медицині такий стан прийнято називати еректильною дисфункцією.
Прояви проблеми з потенцією можуть бути дуже варіабельними. І те, що для одного буде вважатися повним безсиллям, для іншого може бути вищою точкою насолоди. Зрозуміло одне: підтримання статевого члена в стані ерекції залежить від безлічі факторів, що обумовлюються конкретним особливостям чоловічого організму.
Тому, перш ніж лікувати, слід розібратися, які ж причини виникнення порушення потенції. Ерекція — це складний фізіологічний процес, який починається виникненням нервового імпульсу в головному мозку. Цей імпульс вивільняє спеціальні речовини, які розслаблюють сфінктери венозних синусів статевого органу. Це і дозволяє привести статевий орган у стан ерекції.
Порушення у роботі цієї системи може виникнути на будь-якому етапі. На підставі цього виділяють три групи причин еректильної дисфункції:
органічні (коли збудження виникає, але не може реалізуватися у вигляді ерекції);
психогенні (коли порушується формування нервового імпульсу в головному мозку);
змішані (при наявності органічних і психогенних причин).
Імпотенція може бути як симптомом захворювання, так і окремим патологічним станом. Ось деякі причини, за яких може порушуватися потенція у чоловіка:
психологічна перевтома;
великі фізичні навантаження;
хвороби статевої системи і її травми;
ендокринні хвороби, у тому числі й цукровий діабет;
порушення роботи нервової системи;
ожиріння або сильне виснаження;
серцево-судинні захворювання;
ниркова і печінкова недостатність середнього та тяжкого ступеня
зловживання алкогольними напоями, куріння і наркоманія;
деякі лікарські засоби.
Дуже часто чоловіки стикаються з так званою психологічною імпотенцією на тлі великих фізичних і психічних навантажень і емоційного виснаження. До такої імпотенції призводять постійні стреси, проблеми на роботі і в сім'ї, підвищена нервозність. Така імпотенція є умовною, може бути короткочасною. ЇЇ легко подолати, коли зникає головний подразнюючий фактор. У випадку сильних фізичних навантажень чоловік просто витрачає забагато енергії, і організму її не вистачає для статевого акту.
Захворювання різних органів і систем також негативно позначаються на потенції. Вони можуть викликати зниження гормонів, припливу крові і передачі нервових імпульсів. На гормональний баланс та роботу внутрішніх органів негативно впливають і шкідливі звички. А це в свою чергу призводить до порушення ерекції.
Хвороби органів статевої системи є однією з найбільш актуальних проблем і частих причин виникнення імпотенції. Простатити, аденома простати, онкологія та інші хвороби призводять до порушення функції статевого органу, а також до порушення нормального кровопостачання.
Для того, щоб правильно розібратися в причинах зниження потенції, потрібно звернутися до лікаря, який визначить інструментальні та лабораторні методи дослідження. Після того, як спеціаліст визначить причини проблеми та поставить остаточний діагноз, він призначить потрібне лікування. У будь-якому випадку, доведеться нормалізувати правильний режим роботи і відпочинку, почати повноцінно і правильно харчуватися, уникати стресів і позбавитися шкідливих звичок. Адже сексуальне здоров'я – це одна з основ благополучного життя.