Замовити зворотній дзвінок

Отримати консультацію

Залиште свої контактні дані. Наш фахівець зв'яжеться з Вами найближчим часом

Ваша заявка успешно отправлена

Закрыть

Гостре і хронічне запалення передміхурової залози

Існує безліч факторів, які зумовлюють розвиток запалення передміхурової залози - простатиту. У більшості випадків запалення простати має інфекційний характер, часто протікає в хронічній формі і вражає чоловіків репродуктивного віку (25-50 років). Нерідкі випадки, коли у молодих людей разом з простатитом розвивається цистит, уретрит або везикуліт.

Отже, серед головних чинників ризику виділяють:

- інфекційні: мікроорганізми, що мешкають в організмі (стафілокок, стрептокок, кишкова паличка та ін.), а також урогенітальна інфекція (хламідії, мікоплазми, трихомонади та ін.);

- неінфекційні: слабкий імунітет, сидячий спосіб життя, хронічна втома і тривалий стрес, шкідливі звички і погане харчування, безладне статеве життя, професійні травми та ін.

Хронічний простатит може виникати незалежно від віку, протікати дуже мляво або деякий час "сидіти" практично безсимптомно. А поштовхом до рецидиву захворювання може стати банальне переохолодження. Однак у 50% випадків у чоловіків діагностується гостра форма захворювання, особливо у віці до 35 років.

 

Гостре запалення простати

 

Різка форма захворювання характеризується високою температурою, ознобом і болем внизу живота, що віддає в промежину і поперек. Також спостерігаються виділення з уретри, затримки під час спорожнення сечового міхура, які супроводжуються почуттям сильної печії. А сама сеча може бути помутнілою або з домішком крові. Людина стає дратівливою, її швидко долає втома.

Позитивним монументом є лише те, що при своєчасному коректному лікуванні можна не тільки швидко усунути симптоми, але й повністю позбутися захворювання. Та якщо втратити цей момент, можна заробити серйозні ускладнення в органах малого тазу: везикуліт, застій в тканинах простати з подальшою еректильною дисфункцією, коллікуліт, абсцес в тілі простати і навіть рубцеві зміни в залозі і сім'яному канатику, що навіть веде до безпліддя.

 

Хронічне запалення простати

 

Характерна риса затяжної форми простатиту - розмитість симптомів при тривалому запальному процесі. Хронічне запалення може формуватися самостійно, як результат небактеріального простатиту або застою крові в тканинах залози.

Серед клінічних симптомів даної форми захворювання: порушення сечовипускання; біль в області мошонки, промежини, що віддає у спину; специфічні слизові виділення з уретри; проблеми з ерекцією і больові відчуття при виверженні.

Бездіяльність та недбалість у такій ситуації неприпустимі! Дуже важливо правильно підібрати лікування хронічного запалення простати, інакше великим є ризик отримати чоловіче безпліддя, хвороби сечової системи (цистит, пієлонефрит та ін.), сепсис, а в ряді випадків і онкологію.

 

Лікування запалення

 

При адекватній терапії гостре запалення лікується досить швидко і вимагає дотримання наступних терапевтичних заходів:

  • обов'язковий постільний режим і безсольова дієта;
  • медикаментозна терапія: антибактеріальні препарати, анальгетики, спазмолітики, ректальні свічки, мікроклізми;
  • імуномодулятори, вітамінно-мінеральні і рослинні комплекси, ензими;
  • фізіотерапія для поліпшення мікроциркуляції;
  • катетеризація у разі затримки фільтрату нирок і хірургічне втручання у разі складних гнійних процесів.

 

Курс лікування при хронічному простатиті більш тривалий (до 1 місяця), проте не обіцяє 100% гарантії повного одужання. При хронічному запаленні пріоритетними методами лікування є:

  • зміна побутових звичок і режиму дня, регулярна фізична активність;
  • фізіотерапія, теплі ванни або мікроклізми з трав'яними настоями;
  • натуральні препарати на рослинній основі (наприклад, ЕРОСТАМІН, який перешкоджає розростанню тканини залози, швидко знімає запалення і больовий симптом, виводить вільні радикали і стимулює чоловічий імунітет);
  • альфа-адреноблокатори, міорелаксанти і антибіотики - за потребою;
  • симптоматичне лікування залежно від супутніх захворювань.

 

Пам'ятайте: тільки регулярна турбота про здоров'я, якісна профілактика за допомогою натуральних препаратів і щорічне обстеження у фахівця дозволять надовго забути про серйозне чоловіче захворювання простатит!